Futurisztikus megoldások a régió első HoloLens Hackatonján Budapesten

Kütyü Magazin - 2018. május 30.

Görögországból, Szlovákiából, Lengyelországból és Oroszországból is érkeztek versenyzők a Microsoft Magyarország háromnapos technológiai maratonjára.

Májusban 16 csapat több mint 80 indulója feszegette forradalmi ötletekkel a Windows Mixed Reality (WMR) és a HoloLens technológiák, illetve a saját határait. A szabad témaválasztás számtalan terület működési kereteinek újragondolására inspirálta a versenyzőket, így olyan koncepciók születtek, amik a WMR és a HoloLens platformok integrálásával megteremthetik a felhasználói élmény új dimenzióját, legyen szó éttermi kiszolgálásról, hotel foglalásról, orvos edukációról vagy lakberendezésről. Az eredetileg csak diákokat célzó rendezvény helyett a Microsoft végül Kelet- Közép-Európa legnagyobb HoloLens fejlesztői versenyét hozta Budapestre hat ország és olyan cégek képviseletével, mint az NNG, a Kuka Robotics, a Possible, az Accenture, a MadeInHolo, a Planner5D vagy az Innobie.

A csapatok teljesítményét neves szakmai zsűri értékelte: Mihályfi Zsolt, a 360World ügyvezetője, Erki Szabolcs, az IoT Pioneers szervezője, Királyházi Csaba VR producer, Dehelán Gábor, a StartIT@K&H startup konzulense és Alex  Yakubov, az orosz HoloGroup ügyvezetője független szakértőként, míg Tomas Koska, a HoloLens közép- és kelet-európai vezetője és Szabó Márk, Partner Techical Strategist Microsoft színekben szemezgettek a forradalmi ötletekből. „Ennyi energiával és szenvedéllyel számos iparágban alkothatunk átütő megoldásokat” – emelte ki Tomas Koska. Az eseményt a 360world, a Unity és a HP is támogatta.

A zsűri két kategóriában is díjazta a legígéretesebb innovációkat. A „Legjobb képi megjelenítés”, azaz a kevert valóság design győztese, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének csapata virtuális hologrambetegekkel reformálná meg a képalkotó diagnosztikát és a sebészeti beavatkozásokat. Megoldásuk a meglévő képalkotási technológiák, például a röntgen, CT, MR vagy az ultrahang felhasználásával leképezik a beteg holografikus képét, ezzel támogatva a diagnosztikai folyamatot.

A „Legjobb technikai megvalósítás” pedig a lengyel MadeInHolo fejlesztőinek érdeme, akik újszerű módon teremtenének interaktív kapcsolatot az előadó és a közönsége között. A megoldás segítségével az előadónak lehetősége nyílik valós idejű visszajelzéseket fogadni a hallgatóság tagjaitól, a mesterséges intelligencián alapuló speech-to-text feliratozás pedig bármely előadást elérhetővé tesz akár a halláskárosultak számára is.

Vissza